Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
6Pak El Chromium 90 caps.
Opis produktu
Znaczenie chromu dla organizmu człowieka
Przede wszystkim warto wspomnieć, że chrom jest pierwiastkiem śladowym, a to oznacza, że w naszym organizmie występuje w niewielkich ilościach. Mimo, że chrom jest zaliczany do mikroelementów, to jest niezbędny do właściwego przebiegu i regulacji reakcji metabolicznych zachodzących w ciele człowieka. Chrom występuje na różnych stopniach utlenienia, ale jego naturalne związki występują na III stopniu utlenienia – i w takiej też formie możemy znaleźć chrom w różnego rodzaju produktach żywnościowych (np. produkty pełnoziarniste, żółtka jaj, szparagi, drożdże) i suplementach diety. Pierwsze publikacje dotyczące chromu pojawiły się już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Przeczytaj dalej i dowiedz się skąd wynika takie zainteresowanie chromem.
Chrom – dla kogo?
Przede wszystkim należy doprecyzować, że jeśli chodzi o chrom w odniesieniu do suplementów diety, to zostały sformułowane dwa wnioski. Po pierwsze, chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych. Natomiast odnośnie glukozy, to chrom pomaga w utrzymaniu jej prawidłowego poziomu we krwi. Powyższe warto mieć na uwadze chcąc uzupełnić swoją codzienną suplementację o chrom. Jak podają dostępne źródła naukowe (Jurkowska i in., 2019), zaobserwowano, że zwiększone zapotrzebowanie na chrom może pojawiać się np. w momentach stresu fizjologicznego, bądź u osób aktywnych, po wytężonym wysiłku fizycznym.
Chrom dla osób aktywnych fizycznie?
Williams M. H. w publikacji z 2005 r. podaje, że chrom jest kofaktorem insuliny, a jego teoretyczne działanie ergogeniczne opiera się na roli insuliny w ułatwianiu transportu BCAA do mięśni.
Działanie chromu
Ten minerał jest składnikiem RNA i potencjalnie bierze udział w stabilizowaniu jego struktury. Zaobserwowano, że chrom odgrywa swoje zadanie w aktywowaniu receptora insulinowego, przez co wykazuje wpływ na zwiększenie wrażliwości komórek na insulinę. Już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku zwrócono uwagę na wspomagającą rolę chromu w metabolizmie glukozy. Zaliczany jest on do składników (obok kwasu nikotynowego, kwasu glutaminowego, glicyny i cysteiny) tzw. czynnika tolerancji glukozy (GTF – Glucose Tolerance Factor). Chrom pod postacią czynnika tolerancji glukozy w gospodarce węglowodanowej wpływa na zwiększanie ilości receptorów dla insuliny oraz (jak już wspomniano powyżej) na uaktywnianiu receptora insulinowego (na drodze zachodzących reakcji).
Szukasz pomocy w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi? Zdecyduj się na chrom w wygodnej postaci kapsułek.
Chromium
Suplement diety w postaci kapsułek zawierający pikolinian chromu. Chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi.
Sposób użycia
Przyjmować 1 kapsułkę dziennie, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu, po posiłku.
Uwagi
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie może być stosowany przez dzieci, kobiety w ciąży i matki karmiące. Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Warunki przechowywania
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Po otwarciu spożyć w ciągu 3 miesięcy.
Chromium - Chrom w kapsułkach - 90 kaps.
Porcja: 1 kaps.
Ilość porcji w opakowaniu: 90
Opakowanie: 90 kaps.
Masa netto: 45.00 g
Wartość odżywcza / Informacja żywieniowa
na 1 kaps. % RWS*
Chrom 200 µg 500%
*RWS - Referencyjna wartość spożycia.
Składniki: maltodekstryna, otoczka kapsułki [substancja glazurująca (hydroksypropylometyloceluloza)], substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych), chrom (pikolinian chrom) 0,4 %.
Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten, jaj, orzechów ziemnych i innych orzechów.