Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Essensey Kolagen Anti Age Piękna skóra 90 kapsułek
Opis produktu
Essensey Kolagen Anti Age - 90 kaps.
✔️ 970 MG KOLAGENU W DZIENNEJ PORCJI
✔️ HYDROLIZAT KOLAGENY TYPU I SOLUGEL
✔️ 45 MG KWASU HIALURONOWEGO W PORCJI DZIENNEJ
✔️ PRZEBADANE W AKREDYTOWANYM LABORATORIUM
✔️ KAPSUŁKI ŁATWE DO POŁKNIĘCIA
✔️ PRODUKOWANE W CERTYFIKOWANYM ZAKŁADZIE: ISO 22 000, ISO 9001
Suplement diety ESSENSEY Kolagen Anti Age w postaci kapsułek zawiera 970 mg hydrolizatu kolagenu typu I SOLUGEL®, 45 mg kwasu hialuronowego oraz witaminę C w porcji produktu zalecanej do spożycia w ciągu dnia.
45 mg kwasu hialuronowego w dziennej porcji, który pozytywnie wpływa na działanie suplementu diety Kolagen Anti Age
surowiec wykorzystywany do produkcji to: hydrolizat kolagenu typu I SOLUGEL®
Suplement diety Kolagen Anti Age przyjmowany regularnie:
Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry. [4]
Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, kości, zębów, chrząstek, dziąseł. [4]
Witamina C pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. [4]
Kolagen
Kolagen jest najbardziej powszechnym białkiem w ludzkim organizmie, można go znaleźć się w kościach, mięśniach, skórze i ścięgnach. Jest głównym składnikiem tkanki łącznej, dlatego tak ważna jest jego odpowiednia zawartość w naszym ciele. [1]
Kwas hialuronowy
Główną właściwością kwasu hialuronowego jest zdolność wiązania dużych ilości wody. Niemalże połowa jego objętości znajdująca się w ciele człowieka występuje w skórze. Kwas hialuronowy, poza funkcją macierzy, w której są zatopione komórki, odgrywa rolę związku wiążącego wodę, wpływając na objętość i ściśliwość skóry. Dlatego jego obecność jest szczególnie ważna w prawidłowym funkcjonowaniu i wyglądzie skóry. [3]
Kolagen w organizmie
Ludzki organizm już po 25 roku życia nie jest w stanie zapewnić równowagi pomiędzy procesami tworzenia i degradacji kolagenu w ciele. Ubytek kolagenu wpływa na wygląd skóry, prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych i limfatycznych, może wpływać również na stawy i kości. [1] Dlatego tak ważne jest dostarczanie kolagenu w odpowiedniej ilości wraz z pożywieniem i suplementacją.
Kolagen typu I
Na świecie wyodrębnia się ok.30 typów poznanych dotąd kolagenów.1 Najbardziej powszechnym – stanowi aż 90% wszystkich, jest kolagen typu I. Jest to kolagen zaliczany do grupy fibrylarnej, ze względu na swoją budowę. Kolagen typu I, który jest składnikiem suplementu diety ESSENSEY Kolagen Forte, występuje naturalne w skórze, kościach, ścięgnach, więzadłach, a nawet w rogówce. [2]
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 2 kaps.
- Kolagen: 970 mg
- Witamina C: 60 mg
- Kwas hialuronowy: 45 mg
Składniki: hydrolizat kolagenu typu I SOLUGEL® (72,4%), otoczka kapsułki (substancja glazurująca – hydroksypropylometyloceluloza), witamina C (kwas L-askorbinowy) (4,5%), hialuronian sodu (3%), substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych.
Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten, jaj, orzechów ziemnych i innych orzechów.
Sposób użycia
Przyjmować 2 kapsułki dziennie, popijając odpowiednią ilością płynu, najlepiej w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
- Czubak, K. A., & Żbikowska, H. M. (2014). Struktura, funkcja i znaczenie biomedyczne kolagenów. In Annales Academiae Medicae Silesiensis (Vol. 4, No. 68, pp. 245-254).
- Banaś, M., & Pietrucha, K. (2009). Typy i struktura białka kolagenowego.
- Czajkowska, D., Milner-Krawczyk, M., & Kazanecka, M. (2011). Kwas hialuronowy–charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie. Biotechnology and Food Science, 76(2), 55-70.
- Rozporządzenie Komisji (UE) Nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.