Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Homocysteina - jak obniżyć jej poziom?

0

Choroby cywilizacyjne to prawdziwe wyzwanie dla współczesnej medycyny. Wśród nich największa część dotyczy układu krążenia. Za wieloma problemami stoi homocysteina. Jak obniżyć jej poziom, aby uniknąć niepotrzebnego leczenia?

 

Kłopotliwy aminokwas

Homocysteina nie bez powodu znajduje się w naszym organizmie. Odpowiada za budowę i regenerację tkanek. Niestety, jej nadmiar może stać się problematyczny. Sprawia, że organizm jest bardziej podatny na uszkodzenia komórek nabłonka naczyń krwionośnych. Powoduje zwężenie lub pogrubienie tętnic wieńcowych oraz sercowych. Uszkodzone naczynia nie mają dostatecznej ilości tlenu i substancji odżywczych. W efekcie może dojść do rozwoju wielu chorób, do których przyczynia się homocysteina. Jak obniżyć jej poziom? Po pierwsze, należy wykonać badanie diagnostyczne. Jest ono szczególnie wskazane u osób uwarunkowanych genetycznie zaburzeniem metabolizmu homocysteiny.

 

Wpływ homocysteiny na mózg i serce

Badania naukowe dowodzą, że poziom tego aminokwasu ma duży wpływ na rozwój choroby Alzheimera. Podwyższony poziom stwarza także ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Specjaliści wskazują jednoznacznie, że jest to istotny czynnik ryzyka wystąpienia zawału serca lub też zatoru tętnicy szyjnej. Również za innymi schorzeniami degeneracyjnymi, jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej może stać homocysteina. Jak obniżyć jej poziom, który jest jeszcze groźniejszy w czasach obecnej pandemii? Dietetycy zalecają uważne przyglądanie się temu, co jemy. Polecają produkty takie jak warzywa liściaste, rośliny strączkowe, owoce cytrusowe, ryby, mięso, płatki zbożowe i kiełki zbóż.

 

Homocysteina, jak obniżyć ją suplementami?

Wymienione produkty mają wspólny mianownik w postaci kwasu foliowego i witaminy B6 i B12. Część lekarzy oficjalnie rekomenduje przyjmowanie preparatów, które są w stanie uzupełnić ewentualne niedobory. Można je nabyć w sklepie Divine Body. Preparat FolicAcid idealnie uzupełnia niedobory kwasu foliowego. Z kolei OstroVitVitamin B Complex poprawi produkcję czerwonych krwinek, funkcjonowanie mózgu, a także zdolności adaptacyjne organizmu. Witaminy z grupy B wspomogą także prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i odpornościowego, zwłaszcza w okresie wzmożonych zachorowań, w tym pandemii.

Organizm ludzki ma wiele mechanizmów regulacyjnych, dzięki którym radzi sobie w różnych trudnych momentach. Mimo to warto go wesprzeć zwłaszcza wtedy, gdy wyniki badań wskazują na niepokojący poziom homocysteiny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl