Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wszystko o suplementacji kreatyny, czyli jak brać kreatynę?

0

Regularne treningi na siłowni skłoniły Cię do skorzystania z dostępnych w sprzedaży suplementów diety? Jeśli zależy Ci na zwiększeniu nie tylko efektywności treningu, ale także poziomu beztłuszczowej tkanki mięśniowej - doskonałym rozwiązaniem będzie kreatyna. Sprawdź, jakie rezultaty zagwarantuje jej regularne przyjmowanie i jak brać kreatynę, by efekty były zauważalne.

Kreatyna czyli sposób na efektywny trening

Kreatyna składa się z trzech aminokwasów, a swoją budową przypomina budowę białka. Jej znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i ścięgien jest istotne. Jakie rezultaty przynosi regularna suplementacja kreatyny i kto może sobie na nią pozwolić?

Kreatyna, ze względu na korzyści, z jakimi jest utożsamiana, powinna być systematycznie przyjmowana przez każdego ćwiczącego. Suplement pozytywnie wpływa na zdolność regeneracji włókien mięśniowych oraz powstałych ran i wykazuje pozytywny wpływ na stan pacjentów zmagających się ze stresem oksydacyjnym. Kreatyna pełni istotną rolę w organizmie sportowca, skutecznie wspomagając organizm w okresie powysiłkowym. Po kreatynę sięgają również panowie, którzy systematycznie pracują na efektowną sylwetkę - produkt przyspiesza proces budowania beztłuszczowej tkanki mięśniowej.

Poznałeś suplement z jego najlepszej strony. Czas się przekonać, jak brać kreatynę, by maksymalnie wykorzystać jej potencjał.

Prawidłowe dawkowanie kreatyniny

Zanim zdecydujesz się na regularne suplementowanie kreatyny, koniecznie poznaj najważniejsze informacje, bezpośrednio związane właśnie z tym tematem.

- Kreatyna może być przyjmowana codziennie, jednak dawka powinna być ustalona indywidualnie, w porozumieniu z lekarzem. Będzie ona wynikiem przeprowadzonej rozmowy na temat stanu zdrowia i prowadzonej aktywności fizycznej.

-Stałe przyjmowanie kreatyny nie wykazuje negatywnych skutków, pod warunkiem, że nie jest przekraczana dobowa dawka produktu - dla kobiet przyjmuje się 3g, dla mężczyzn - 5g kreatyny.

-Regularne przyjmowanie kreatyny wymaga zwiększenia ilości przyjmowanej wody nawet o 25%.

- Nie jest istotne, o jakiej porze dnia przyjmujesz kreatynę, najefektywniej jednak jest sięgnąć po nią po treningu.

Zastosowanie się do powyższych zaleceń jest konieczne, jeśli chcemy osiągnąć korzyści płynące z suplementacji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl